Instrukcja

Pobierz PDF
Pobierz

Instrukcja.


Aby uzyskać najlepszy efekt bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni.

Opony muszą być odtłuszczone, bez oleju, smaru i wosku. Zalecane jest minimum, dwu-trzykrotne czyszczenie, środkiem zawierającym metakrylan sodu lub siarczan sodu. Rozpylaj środek czyszcząco-odtłuszczający w odległości kilkunastu centymetrów i intensywnie szoruj powierzchnie miękką szczoteczką zdolną do wchodzenia dookoła linii bieżnika i wszystkie podniesione litery, numeracje itp.
Black Pearl jest na bazie wody, nawet cienka warstwa oleju, tłuszczu lub wosku tworzy nieprzepuszczalną barierę, która uniemożliwia BP bezpośredni kontakt z kauczukiem w celu tworzenia trwałego wiązania.
Wobec nowych opon, które nadal mają wosk fabryczny na powierzchni, możemy delikatnie przetrzeć oponę rozcieńczalnikiem do farb, osuszając chłonnym ręcznikiem, a następnie preparatem do odtłuszczenia.
Dwa proste wskaźniki wskazujące, że opony są odpowiednio przygotowane:
woda po spłukaniu ścieka równomiernie.
opony są dużo ciemniejsze przy zmoczeniu.
ZALECENIE: Bardzo skutecznym sposobem sprawdzenia prawidłowego oczyszczenia opon jest przygotowanie małego punktu testowego Black Pearl na jednej przedniej oponie (jedna warstwa), pozostawienie do wyschnięcia, a następnie rozpędzenie do średniej prędkości na kilka kilometrów. Skontrolować miejsce testowe. Jeśli powłoka pęka, łuszczy się lub jest całkowicie usunięta, opony NIE są odpowiednio oczyszczone.

UWAGA: Jeśli skład środka czyszczącego zawiera D-Limonen (olej cytrynowy), lub odtłuszczacz ma zapach cytrusowy, prawdopodobnie nie będzie on czyścić prawidłowo.
UWAGA: Przed użyciem produktu czyszczącego należy zapoznać się ze środkami ostrożności znajdującymi się na butelce.
APLIKACJA:Przed rozpoczęciem aplikacji Black Pearl mocno wstrząsnąć butelkę.
Nałożyć BP na aplikator piankowy o dużej gęstości dołączony do zestawu. Dla uzyskania lepszej jakości zaleca się stosowanie natrysku. Ponadto, jeśli wymagane jest mocniejsze wykończenie, zastosuj drugą warstwę. Poczekaj, aż pierwsza warstwa wyschnie całkowicie przed nałożeniem drugiej warstwy (ok. 30 minut).

Jeśli Black Pearl dostanie się na koło, lub nadwozie samochodu, szybko wytrzeć wilgotnym papierowym ręcznikiem, gąbką lub ściereczką. To nie zaszkodzi takim typom powierzchni.

Przed użyciem pojazdu pozwól, aby powłoki wyschnęły całkowicie. Czas schnięcia wynosi zazwyczaj od 20 do 30 minut (tak aby mleczny wygląd opony całkowicie zniknął), w zależności od temperatury i wilgotności.

Nie należy jeździć samochodem świeżo po aplikacji na deszcz lub śnieg, należy odczekać 3 do 4 godzin.

UWAGA:
Nie wystawiać powłok na działanie rozpuszczalników organicznych (na przykład alkoholi , acetonu, rozcieńczalniki, destylaty naftowe itd.) mogą ulec uszkodzeniu.
Nie stosować w temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza, efekty mogą być niezadowalające.
W ciepłe dni nie należy nakładać przy bezpośrednich działaniach promieni słonecznych.

Nie nakładać także, gdy powierzchnie opony są rozgrzane. Nie należy stosować BP, także w warunkach wietrznych.

Zaleca się stosowanie w zamkniętym pomieszczeniu, takim jak garaż. Dla wygody, rozważyć zastosowanie we wczesnym wieczorem i odczekać przez noc.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na naszą stronę
www.blackpearlpolska.pl

.Jeśli powłoki ulegną zniszczeniu (np. Zacierają się na krawężniku), czyść uszkodzone miejsce wilgotną gąbką do zmywania naczyń. Użyj szorstkiej strony, aby usunąć luźne płatki powłoki Black Pearla, które wciąż przyklejają się do powierzchni opony. Po wyschnięciu, nałóż produkt na wyczyszczone miejsce.

Okresowo zaleca się czyścić zabezpieczone opony przy użyciu OmniClean lub podobnego komercyjnego handlowego środka czyszcząco-odtłuszczającego na bazie metakrzemianu sodu lub roztworu odtłuszczającego ewentualnie detergentu i wody, przy pomocy nylonowej szczotki lub gąbki. Spłukaj dokładnie za pomocą myjki ciśnieniowej lub węża ogrodowego do przywrócenia głębi koloru i połysku.

Świeżą powłokę można nakładać bezpośrednio na istniejącą warstwę, która jest czysta i sucha. Wykonaj etap czyszczenia i odtłuszczania, nie wymaga się żadnego dodatkowego przygotowania powierzchni.

Przyspieszony czas schnięcia może mieć również niekorzystny wpływ na przyczepność i trwałość.
ELEMENTY PLASTIKOWE, GUMOWE: Powierzchnie przetrzeć alkoholem izopropylowym (IPA). Black Pearl jest zalecany do stosowania na elementach plastikowych, winylowych i kauczuku. Poprawia wygląd i zapobiega przyciąganiu kurzu.
Czyszczenie aplikatora
Aplikator można czyścić wodą lub łagodnym roztworem detergentu, a następnie spłukać wodą. Aplikator należy wyczyścić w trosce przed zaschnięciem.
Przechowywanie:

W celu uzyskania maksymalnej trwałości należy przechowywać Black Pearl z dala od bezpośredniego działania światła słonecznego .
Nie dopuścić do zamarzania zawartości.